Przychody LFL sieci Pepco spadły o 3,7 proc., przy wysokiej bazie odniesienia sprzed roku, kiedy to sprzedaż LFL wzrosła o 20 proc. Przychody LFL Poundland zwiększyły się o 0,9 proc. Przy silnym wzroście w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, wsparte silnym popytem na produkty szybkozbywalne, przy słabszych wynikach sprzedaży odzieży. Z uwagi na zaplanowane zmniejszenie dostępności produktów codziennego użytku, w ramach przygotowań do zmiany oferty w tej kategorii na towary dostarczane przez Pepco.

  1. Przy założeniu stałych kursów walutowych wobec 5,2 proc.
  2. W roku obrotowym 2023 przychody Pepco Group wzrosły o 17,7 proc.
  3. Wraz ze wzrostem liczby pracujących w firmie, rośnie zaangażowanie w projektach wolontariackich prowadzonych np.
  4. Podsumowując, Grupa jest pewna perspektyw na cały rok obrotowy i nie przewiduje zmian co do poprzednich założeń, przedstawionych przy okazji publikacji wybranych wyników za I kwartał w styczniu 2023 r.

Benefit Systems zakończyła pierwszy kwartał 76% wzrostem zysku netto

Grupa poinformowała, że znajduje się na dobrej drodze do otwarcia co najmniej 550 nowych sklepów netto w bieżącym roku obrotowym. Wyniki handlowe Grupy w I półroczu pozostają pozytywne, osiągając dwucyfrowy wzrost przychodów według danych porównywalnych. Ten wyniki został osiągnięty mimo trudnych warunków, wpływających na zmiany w zachowaniu konsumentów, szczególnie w odpowiedzi na wysoką inflację w Europie Środkowej. To podkreśla, bardziej niż kiedykolwiek, znaczenie oferowania naszym klientom towarów o najwyższej wartości, dzięki czemu możliwe jest osiąganie wyników lepszych niż cały rynek. Dino to polska sieć supermarketów, która zaczęła działalność w 1999 roku.

DZIEŃ NA RYNKACH: Giełdy w Europie na minusach; uwaga na bankach centralnych

Jeśli przejdziesz do kategorii Dom i Ogród, wyświetlą Ci się inne marki z podobną ofertą do sklepów Pepco. W dniu dzisiejszym nie zaplanowano telekonferencji, ponieważ Grupa organizuje Dzień Rynków Kapitałowych (CMD) w Warszawie w dniach października 2023 r., którego gospodarzami będą Andy Bond (Prezes Zarządu), Neil Galloway (Dyrektor Finansowy) oraz inni kluczowi członkowie kierownictwa wyższego szczebla. Wydarzenie będzie obejmowało także wizyty w sklepach Pepco i Dealz w godzinach popołudniowych 17 października oraz prezentacje kierownictwa w godzinach porannych 18 października, która będzie poświęcona zaprezentowaniu wybranych elementów strategii. CMD jest wydarzeniem skierowanym dla analityków i inwestorów, wymagającym wcześniejszego zaproszenia. Nagranie z CMD będzie dostępne na stronie internetowej Grupy po jego zakończeniu.

Pepco Group miało w I kw. 2023/24 1.869 mln euro przychodów, wzrost o 10,8 proc. rdr (opis)

Jak podano, największa ich liczba dotyczyć będzie sieci Pepco. Spodziewamy się również poprawy marży brutto w trakcie roku, a nawet już teraz dostrzegamy zachęcające sygnały w tym zakresie” – mówi Andy Bond, prezes Pepco Group. Jak podano, spółka liczy na zrealizowanie wstępnych prognoz, przewidujących w roku obrotowym 2023 wzrost przychodów na poziomie nieco poniżej dwudziestu procent oraz kilkunastoprocentowy wzrost EBITDA (MSSF 16) przy założeniu stałego kursu walutowego. „Utrzymujemy dobrą pozycję i w drugim półroczu marże brutto będą rosły, dzięki pozytywnemu wpływowi niektórych kosztów po stronie kosztów podstawowych, w tym towarów i frachtu. Skupiamy się na realizacji naszej strategii i pozostajemy na dobrej drodze do osiągnięcia całorocznego wzrostu EBITDA zgodnie z wcześniejszymi prognozami” – poinformował, cytowany w komunikacie, Trevor Masters, dyrektor generalny Pepco Group. Jak zaznacza spółka, warunki dla handlu pozostają wymagające w większości krajów Europy, jednak firma spodziewa się kontynuacji trendu wzrostu marży brutto w trakcie roku z uwagi na poprawę kosztów produktów, w tym samych towarów, jak i kosztu transportu, korzystniejszych kursów walutowych oraz pozytywnych zmian w zakresie marży zakupowej.

PAP MediaRoom

W roku 2024 Grupa planuje otwarcie co najmniej 400 nowych sklepów netto we wszystkich formatach ale największa liczba dotyczyć będzie sieci Pepco. Spodziewamy się również poprawy marży brutto w trakcie roku, a nawet już teraz dostrzegamy zachęcające sygnały w tym zakresie. Grupa szczyci się wiodącą na rynku ofertą dla klientów, silnym bilansem i odporną na zawirowania strukturą przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, co stanowi solidną podstawę do kontynuacji odnoszonych przez nią sukcesów w całej Europie. Szanse biznesowe na naszych głównych rynkach są wciąż duże, dlatego zamierzamy je wykorzystywać w bardziej ukierunkowany sposób, kładąc większy nacisk na kapitały, zyski i wolne przepływy pieniężne, rozwijając w ten sposób naszą działalność zgodnie z założeniami naszej odnowionej strategii. „Pomimo trudnych warunków rynkowych, odnotowaliśmy kolejny rok strategicznego postępu i rekordowej sprzedaży w wysokości 5.649 mln euro w porównaniu z wyśrubowanymi już wynikami wypracowanymi rok wcześniej.

Zrewidowanych planów strategicznych grupy zostaną przedstawione podczas spotkań z inwestorami zaplanowanymi na 18 października 2023 r. Ponadto, jak podano, Anand Patel, dyrektor zarządzający marką Pepco, ustąpi ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym. Zastąpi go Barry Williams, dyrektor zarządzający sieci Poundland. Austin Cooke, który jest obecnie dyrektorem operacyjnym (COO) Poundland, przejmie rolę dyrektora zarządzającego tej sieci. To model, który łączy elegancję z codziennym stylem. Kopertowa sukienka z polskiej sieciówki ma modny, roślinny motyw w kwiaty, dodający subtelnego uroku.

Oferty Kalendarz książkowy na rok 2023/2024 i promocje internetowe prosto z najnowszej gazetki Pepco

Okres ciąży jest pod wieloma względami wyjątkowy. To nie tylko czas oczekiwania na narodziny dziecka, ale też etap ogromnych przemian w organizmie Inwestowanie w kryptowaluty: funkcje i perspektywy kobiety. Informacje w nim zawarte pozwalają śledzić bieżące zmiany i świadomie przygotować się do porodu i późniejszej opieki nad maluszkiem.

Co ważne, na ten cel nie trzeba przeznaczać kolosalnych środków. Akcesoria niemowlęce znajdziesz w doskonałych cenach w Pepco. Okres ciąży obejmuje 9 miesięcy, które dzieli się na 3 trymestry lub na 41 tygodni.

Zawsze możesz zmienić zdanie i zmienić wybór zgody w dowolnym momencie. Na koniec grudnia sieć Pepco Group liczyła łącznie 4.832 sklepów. Grupa uruchomiła w I kwartale 203 nowe sklepy netto. Jak podano, ta liczba zawiera również jednorazowy przyrost w postaci konwersji 54 sklepów Wilko na sklepy Poundland w Wielkiej Brytanii. “Jestem zadowolony z faktu, że w I kwartale poprawiliśmy marżę brutto o 200 punktów bazowych rok do roku. Spodziewamy się, że ten pozytywny trend utrzyma się w roku obrotowym 2024, nie uwzględniając ewentualnego wpływu czynników zewnętrznych, które są poza naszą kontrolą, takich jak np. zakłócenia łańcuchów dostaw dotyczące całej branży” – powiedział Bond.

Po raz pierwszy w historii firmy, liczba nowych sklepów uruchomionych w tym kwartale w Europie Zachodniej, wliczając nasz setny sklep we Włoszech, przewyższyła liczbę nowych placówek w Europie Środkowej. To strategiczne osiągnięcie dla Grupy, a pozytywne reakcje klientów na naszą ofertę pokazują, że rynkiem docelowym jest dla nas cała Europa. Będziemy szukali możliwości do skorzystania z okazji do dalszego wzrostu w drugiej części 5 rzeczy potrzebnych do rozpoczęcia handlu w dniu roku, a nasze plany uruchomienia działalności w Portugalii oraz Bośni i Hercegowinie w drugiej połowie 2023 r. Spółka spodziewa się mniejszej intensywności w zakresie nowych otwarć sklepów w nadchodzących kwartałach i oczekuje uruchomienia łącznie co najmniej 400 nowych sklepów netto w roku obrotowym 2024, z wyłączeniem konwersji sklepów Wilko w Wielkiej Brytanii. Bazowa EBITDA (MSSF 16) wyniosła 377 mln euro, rosnąc o 11 proc.

Spółka tłumaczy, że spadek zysku wynika z inwestycji w sklepy, ekspansji i związanych z tym kosztów łańcucha dostaw wraz ze wzrostem inflacji i kosztów odsetkowych. – Skupiamy się również na działalności w Wielkiej Brytanii, która jest największym rynkiem Grupy. Naszą ambicją jest kontynuowanie znacznych postępów poczynionych przez zespół, w tym zapewnianie coraz lepszej oferty Poundlandu, co obejmuje wprowadzanie do sklepów asortymentu odzieży dostarczanej przez Pepco, a także szerokiej gamy produktów szybko zbywalnych (FMCG), cieszących się dużą popularnością wśród klientów. “Biorąc pod uwagę nasz wydłużony cykl zakupowy, w którym zakupy towarów po dzisiejszych cenach staną się widoczne w naszych wynikach finansowych za około 9-12 miesięcy, w roku obrotowym 2024 możemy spodziewać się dalszej poprawy marż brutto w kierunku poziomów sprzed pandemii” – napisano.

Spółka podała, że jej przychody wzrosły o 17,7 proc. R/r przy założeniu stałych kursów walutowych oraz o 17,1 proc. I według tłumaczeń spółki wynika to z inwestycji w sklepy, ekspansji i związanych z tym kosztów łańcucha dostaw wraz ze wzrostem inflacji i kosztów odsetkowych. Grupa poinformowała, że planuje otwarcie co najmniej 400 nowych sklepów netto we wszystkich formatach w roku obrotowym 2024. – Nadal będziemy się ściśle koncentrować na zyskach przy rozwijaniu działalności, utrzymując mocne wyniki, w celu realizacji naszej strategii. To podstawowe założenie, wraz z silną marki oraz mocnym udziale w kluczowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, a także przy sprawdzonemu, zyskownym modelu prowadzenia sklepów, daje na przekonanie co do możliwości budowania wiodącej Europejskiej sieci dyskontowych sklepów wielobranżowych – dodała spółka.

Powyższe dane Grupy nie są poddawane audytowi za okres sześciu miesięcy, kończący się 31 marca 2023 r. W ramach tego, segment Pepco działa w oparciu o miesiąc kalendarzowy, z sześciomiesięcznym okresem kończącym się 31 marca 2023 r., a Grupa Poundland operuje w oparciu o tydzień handlowy, z 26-tygodniowym okresem kończącym się 26 marca 2023 r. Grupa utrzymuje solidny bilans z silnymi przepływami pieniężnymi z działalności operacyjnej i dostępem do ponad 400 mln euro płynności (z gotówki i kredytów). Ta baza, wraz z silnym kapitałem marki i udziałami w naszym głównym rynku Europy Środkowo-Wschodniej oraz sprawdzonym, rentownym modelem sklepów, daje nam stałą pewność w budowaniu wiodącego europejskiego sprzedawcy dyskontowego. Grupa podała, że niezależnie od słabszego niż oczekiwano wyniku finansowego, ma silny bilans oraz zapewnioną płynność poprzez dostęp do 400 mln euro w postaci gotówki i kredytów oraz generuje wysokie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej. W Pepco znajdziesz olbrzymi wybór świątecznych światełek.

Spadek przychodów LFL Pepco Group wyniósł w I kwartale 2,3 proc. Przychody sieci Pepco w ujęciu LFL spadły o 3,7 proc. Sprzedaż LFL Grupy Poundland wzrosła o 0,9 proc., a Dealz zanotował spadek LFL o 4,6 proc. Grupa podała, że w I kwartale marża brutto odbiła, ze wzrostem o 200 pkt.

Maluch mógł zjadać jedno ciastko dziennie aż do dnia Bożego Narodzenia. Kiedy urósł i został drukarzem, rozpoczął produkcję kalendarzy z czekoladką w każdym z okienek. Od tego momentu zaczął się komercyjny sukces kalendarza adwentowego, który trwa do dzisiaj. Pomimo masowej produkcji kalendarzy wciąż tworzą one magiczną, świąteczną atmosferę i przygotowują dzieci i dorosłych do świąt. Oczekiwanie na Boże Narodzenie niezmiennie kojarzy się z odliczaniem dni, kupowaniem prezentów, duchowym przygotowywaniem do tego pięknego dnia.

“Marża brutto na poziomie 40,1 proc. w pierwszym półroczu odzwierciedla oczekiwania, przy oczekiwanym wzroście w drugim półroczu wraz ze spadkiem inflacji po stronie kosztów podstawowych” – napisano. Liczba otwartych sklepów w roku obrotowym 2023 została skorygowana, aby uwzględnić sklepy Dealz w Hiszpanii, które są przekształcane w placówki Pepco. Na koniec roku obrotowego 2022 w skład Grupy Poundland wchodziło 57 sklepów Dealz w Hiszpanii, które są obecnie uwzględnione w bazie Pepco na początek roku obrotowego 2023; liczba ta obejmuje 15 sklepów przekształconych w roku obrotowym 2022 i 42 w roku obrotowym 2023.

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia. Akcje azjatyckie spadają po słabym chińskim PKB W pierwszych minutach sesji akcje drożały nawet o 5 proc. Impulsem od odbicia okazał się raport z wybranymi wynikami za pierwszy kwartał roku obrotowego 2024, zakończony 31 grudnia 2023 r. Najlepszym wyborem będzie zakup tego produktu w sklepie Pepco. Oczywiście można również sprawdzić ulotki innych sklepów.

– Jakkolwiek wciąż dostrzegamy potencjał poprawy marży brutto w kolejnych kwartałach, zauważamy także, że obecne wydarzenia w rejonie Morza Czerwonego prowadzą do podwyższenia cen spotowych frachtu oraz wydłużenia czasu dostaw. Większość naszych kosztów transportu jest zakontraktowana do końca III kwartału, ale na naszą działalność mają wpływ dodatkowe koszty związane z usługami przewoźników decydujących się na okrężne trasy. Choć obecnie wpływ tych wydarzeń na dostępność towarów pozostaje ograniczony, jeżeli będą one trwać dłużej, to będą mogły odbić się na zaopatrzeniu w nadchodzących miesiącach – czytamy w informacji prasowej.

Łączna powierzchnia nowoczesnych obiektów handlowych w Polsce wynosi 14,12 mln mkw., z czego 27 proc. Duże centra handlowe są coraz częściej poddawane rewitalizacjom i rebrandingowi, a na polskim rynku pojawiają się nowe marki. Masz 30-dniowe prawo do zwrotu towaru w dowolnym sklepie na terenie kraju. W Pepco znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w niskich cenach. PAP MediaRoom to należący do Polskiej Agencji Prasowej portal udostępniający dziennikarzom i redakcjom komunikaty i informacje prasowe, jak również treści redakcyjne, opracowane przez PAP w ramach projektów finansowanych przez instytucje i korporacje.

Zakłada się, że przekształcone sklepy to sklepy w bazie Pepco w ujęciu LFL. Wzrost przychodów jest raportowany w oparciu o założenie stałego kursu walutowego, wykorzystując zeszłoroczny kurs w przypadku roku obecnego i ubiegłego. Dane finansowe Grupy zostały sporządzone na podstawie danych niezbadanych przez biegłego rewidenta za okres dwunastu miesięcy (cały rok) oraz ostatnich trzech miesięcy (IV kwartał), zakończony 30 września 2023 r. W tym kontekście Pepco prezentuje wyniki w oparciu o miesiące kalendarzowe w ramach okresu trzech miesięcy zakończonego 30 września 2023 r., natomiast Grupa Poundland wykazywała wyniki w oparciu o tygodnie handlowe i 14-tygodniowy okres zakończony 1 października 2023 r., odnotowując 53. W ten sposób zamierzamy poprawić rentowność i zdolność do generowania gotówki w naszej ugruntowanej działalności oraz zapewnić bardziej zrównoważony wzrost. Dzięki wiodącej na rynku ofercie dla klientów, silnemu bilansowi i zdrowemu przepływowi kapitału, Grupa jest dobrze przygotowana na osiąganie sukces w przyszłości, w całej Europie”.

Od początku listopada cena papierów Pepco jednak systematycznie rosła zyskując z 16,43 zł do 25,32 zł i osiągając stopę zwrotu w tym czasie na poziomie 54 proc. Nawet po takim wzroście w ostatnich tygodniach kurs był w tym roku o 36 proc. Możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie Twojej zgody lub w oparciu o nasz prawnie uzasadniony interes. Kliknij poniżej „Wyrażam zgodę”, aby wyrazić zgodę na wykorzystanie tych technologii i przetwarzanie danych osobowych w powyższych celach. Aby otrzymać szczegółowe informacje na temat plików cookie oraz tego, w jaki sposób my i nasi partnerzy wykorzystujemy Twoje dane osobowe i zarządzać Twoimi preferencjami, kliknij w „Więcej opcji”.

Jak podał bank, pozostałą część zysku netto osiągniętego w 2023 r. W kwocie 1,63 mld zł rekomenduje się przeznaczyć na kapitał rezerwowy z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy, w tym dywidendy zaliczkowej. Informację o wynikach finansowych za IV kwartał roku obrotowego 2023.